За насZhuzhou Chuangde цементиран карбид Co., Ltd лоциран во Жужу, Хунан, Кина. Главно произведува врвови за пила од карбид, прстен со валјак со карбид, секач за дискови од карбид, цементирана шипка од карбид, карбид колче hpgr, алатки за сечење, делови за носење итн. Имаме висококвалификувани, мотивирани и искусни вработени кои обезбедуваат синергии во нашата компанија кои се неопходни за создаваме и гарантираме висококвалитетни и долготрајни решенија за нашите клиенти.

Сеопфатниот систем за гаранција за квалитет гарантира стандарди од висока класа на нашите производи. Нашето производство се извезува во ОК, Европа, Јапонија, Тајван и Југоисточна Азија итн.

Прочитај повеќе ➜
2009 година година

Компанијата е основана во

9999 тон

Годишна излезна вредност

Нашите производи

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ВЕСТИ

Ги поздравуваме клиентите од целиот свет да соработуваат со нас.

КАРАКТЕРИСТИКА

Висококвалитетни и професионални решенија

04

/

08

THE THIRD CHINA-AFRICA ECONIMIC AND TRADE EXPO in 2023

THE THIRD CHINA-AFRICA ECONIMIC AND TRADE EXPO took part in 2023 June 29-July 2nd . CD carbide thanks for your visiting with us to see our products and communicate more about the tungsten carbide material .

04

/

02

Што е волфрам карбид

Што е волфрам карбид

06

/

02

Кои се начините за подобрување на перформансите на цементираниот карбид

Цементираниот карбид, како „заби на индустријата“, е незаменлив материјал за современи алатки. Неговата примена е сè пораспространета и е многу популарна во многу области како нафта и гас, ископ на јаглен, контрола на течности, градежни машини, воздушна и сл. Значи, како да се користат ограничените ресурси за да се подобри ефикасноста? Ова бара подобрување на перформансите на цементираниот карбид за да се подобри услугата

Zhuzhou Chuangde цементиран карбид Co., Ltd

тел:+86 731 22506139

Телефон:+86 13786352688

info@cdcarbide.com

Додадете215, зграда 1, Меѓународниот студентски пионер парк, патот Таишан, округот Тианјуан, градот Жужоу

ИСПРАТЕТЕ НИ ПОШТА


АВТОРСКИ ПРАВА :Zhuzhou Chuangde цементиран карбид Co., Ltd   Sitemap  XML  Privacy policy